Sky ги доби ТВ правата и за Гермнија

0
Формула 1 се согласи на нов, долгорочен договор за телевизиските права на спортот на територија на Германија со Sky...

Ред Бул ги сакаат ТВ правата за Австрија од следната година

0
Телевизиските права за Формула 1 на територијата на Австрија се слободни за продажба од следната тркачка сезона. Во моментов пренесувач...

По 30 години, РТЛ нема повеќе да пренесува Ф1

0
Германската бесплатна телевизија, РТЛ, објави дека ќе го прекинат договорот за пренос на Формула 1 со тркачката серија на...

Мерцедес сака да вградува МГУ-Х во патнички автомобили

0
Мерцедес сакаат да почнат да го вградуваат непопуларниот топлински МГУ-Х топлински дел од Системот за повраток на енергијата во...

Acer е нов технички спонзор на Алфа Ромео

0
Алфа Ромео доби нов спонзор за оваа тркачка сезона во името на компјутерскиот гигант Ејсер кој станува официјален партнер...

Скај си ги бара парите од Ф1 назад

0
Како што изби пандемијата и беше воведуван задолжителен карантин насекаде низ светот, луѓето имаа многу слободно време кое имаа...

Чадвик си обезбедува Ф1 иднина

0
Актуелната шампионка во женската В тркачка серија и развоен возач на Влијамс, Џејми Чадвик, доби финансиска подршка...

Верстапен си купи Ферари за 1,6 милиони евра

0
Макс Верстапен ги искористи последните неколку месеци без трки во Формула 1 да го избере својот нов...

Рено ќе продава брендирани маски

0
Рено стана првата Формула 1 екипа која во својата официјална брендирани производи за проджба стави и заштитна маска за...

Расел е Виртуелен шампион по победата во Канада

0
Џорџ Расел беше во целосна контрола на Виртуелното Канадско Гранд При и стигна до 4та последователна победа...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX