- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Michael Schumacher: The Making of a Legend

Претплатниците на Ф1 ТВ имаат ексклузивна можност да видат документарен филм за седумкратниот Формула 1 шампион Михаел Шумахер, од неговите картинг денови до Гранд При титулите.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Подемот на Црвениот барон раскажан од неговите пријатели, ривали, поранешни колеги кои споделуваат свое искуство за Михаел, најуспешниот Формула 1 возач на сите времиња.

Многу ретки и досега невидени материјали за подемот на Шумахер од неговите картинг денови во Керпен, на патека каде работел неговиот татко па се до сезоната во 2012 година, прему тркање со спортски автомобили за Мерцедес, Формула 1 дебито со Џордан во 1992 година, титулите со Бенетон и Ферари како и борбите со Аиртон Сена, Мика Хакинен и Дејмон Хил. Легендарниот Рос Браун, неговиот менаџер Сабине Кем, поранешниот колега Мартин Брандл, Фернандо Алонсо и Дејвид Култхард се помеѓу оние кои се појавуваат во фимот и споделуваат искуства.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Мерцедес во прашалници околу проблемите на Луис

Тото Волф откри дека екипата е во прашалници откако Луис Хамилтон имаше слаба втора петочни тренинг сесија за Штаерското Гранд При по која изјави...

РЕЗУЛТАТИ

Австрија: Возбуда “на кило“ и безгрешен Ботас

Не беше залудно чекање од 217 денови за почеток на Формула 1 сезоната затоа што Австриското Гранд При донесе луда, неизвесна, возбудлива трка и...

популарно

Шестмина возачи не клекнаа пред трката

Шест од вкупно 20 Формуал 1 возачи одбраа да не клекнат пред стартот на трката како гест за поддршка на борбата против расизмот и...