Моторхоум на Форс Индија на продажба за 500 илјади евра

Моторхоум кој порано го користел Формула 1 тимот на Форс индија оди на продажба и тоа за доста “солена“ сума.

Уште долго време ќе се памети изразито розевата боја на тимот кој подоцна стана Рејсинг Поинт, откако беше превземен од Лоренс Строл, за да лани се преименува повторно, овој пат во фабрички Астон Мартин.

искусите врвен конфор како вистински формула 1 професионалец со луксузен моторхоум на поранешниот формула 1 тим форс индија – се вели во огласот на ebay.

Мотороумот доаѓа со целосно опремени делови за спиење, подготвена кујна, тоалети со тушеви, дел за прием на гости и канцеларии. Секој кој сака д го купи овој монтажен објект, треба да биде подготвен да плати 500 илјади евра.

Огласот погледнете го овдека

СЛИЧНИ ВЕСТИ

#сингапур

популарни вести

РЕЗУЛТАТИ 2023

НАЈНОВИ ВЕСТИ