Senna

Документарен филм за еден од најдобрите возачи во историјата на Формула 1, бразилецот Аиртон Сена.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Сена стигна до три шампионски титули пред да загине во Сан Марино на возраст од 34 години.

iMDb линк

НАЈНОВО

Хонда го истражува проблемот кај Верстапен

Откако не освоија поени во Австрија поради две откажувања, Хонда го бара проблемот што се појавил.  Макс Верстапен имаше одличен старт на домашната...

РЕЗУЛТАТИ

Австрија: Возбуда “на кило“ и безгрешен Ботас

Не беше залудно чекање од 217 денови за почеток на Формула 1 сезоната затоа што Австриското Гранд При донесе луда, неизвесна, возбудлива трка и...

популарно

Ферари објаснија зошто го отпуштиле Фетел

Тимскиот шеф на Ферари, Матиа Биното, инсистира дека Себастијан Фетел бил нивни прв избор за возач за следната година, но појасни дека промената на...