No Limits

No Limits, документарецот за поранешниот Формула 1 возач, Алекс Занарди, ќе биде достапен за гледање on demand од 1 Февруари годинава.

Филмот ќе ја раскажува приказната за Занарди, кој е првиот хендикепиран возач кој се натпреваруваваше во исти серии со возачи, кои немаат никаков недостаток. No Limits веќе се појавил на неколку фестивали во Обединетото Кралство, Германија и Шпанија.

Трките на Алекс за БМВ покрај Тимо Глок и Бруно Спенглер на 24 часа Спа покрај Бруна Спенглер, само 4 денови откако возеше трка во серија за хендикепирани.

StereoScreen објавија дека документарецот ќе може да се гледа ма Vimeo од 1 Февруари и тоа на Англиски и Германски јазик.

iMDb линк

НАЈНОВО

Диетата на Хамилтон виновна за физичкиот и ментален успех

Луис Хамилтон понуди нови детали во врска со тоа како неговата диета базирана на растителна храна му помогнало да реши многу здравствени проблеми со...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Леклер го задржува подиумот, 50.000 евра казна за Ферари

Шарл Леклер избегна дисквалификација од резултатот на трката во Абу Даби и ќе го задржи третото место на подиумот, но Ферари се казнети а...